Minima: 2024.10.25
Žmonės makaronus valgo apytikriai nuo 5000 m.pr.Kr. Tačiau Pasaulinė makaronų diena įsteigta tik 1995 m., kai 40 makaronų gamintojų iš viso pasaulio susirinko į pirmąjį pasaulyje Pasaulinį makaronų kongresą. Ši organizacija Pasaulinę makaronų dieną naudoja siekdama populiarinti makaronų valgymą, taip pat jų kultūrinę ir kulinarinę svarbą.
Pasaulinis makaronų kongresas skatina populiarinti makaronus, išbandyti naujus jų tipus.
Nors makaronų tikroji kilmės vieta nežinoma, jie dažnai asocijuojasi su Italija, nes čia jų yra įvairiausių rūšių: ilgieji spaghetti, tagliatelle, fettuccine, pappardele; trumpieji fusilli, rigatoni, penne, lakštiniai lasagne ar įdaryti ravioli.
Makaronai - lengvai prieinamas ir nebrangus maistas. Gydytojai dietologai rekomenduoja makaronų patiekalus valgyti ne dažniau nei 12 kartus per savaitę ir jų geriau ne pervirti, palikti al dente. Jeigu makaronai yra viso grūdo ar iš kietagrūdžių kviečių, grikių ir praturtinti lęšiais, špinatais, burokėliais ar pomidorais jie ne tik įgauna įvairesnių spalvų, bet tampa dar ir maistingesni. Nors makaronai nepasižymi didele mineralinių medžiagų gausa, tačiau juose yra šiek tiek kalcio, magnio ir geležies, o kai kuriose makaronų rūšyse cinko.