Vesak (indiškai „birželis“) – šventė, kuri tradiciškai švenčiama per pirmąjį indų kalendorinį mėnesį (pirmą mėnulio pilnaties dieną gegužės mėnesį). Šia švente minimas Siddharta Gautamos arba Budos gimimas ir nušvitimas, mat manoma, kad tą pačią dieną Buda ir gimė, ir patyrė nušvitimą. Kadangi budistų kalendorius yra skaičiuojamas pagal mėnulio kalendorių, tai buvo nuspręsta Vesak šventę visame pasaulyje minėti pirmą mėnulio pilnaties dieną gegužės mėnesį. 1999 m. gruodžio 15 d. vykusiame Jungtinių Tautų organizacijos Generalinės asamblėjos 54 sesijos 79-jame plenariniame posėdyje buvo nuspręsta įtraukti Vesak dieną į Tarptautinių švenčių sąrašą.
Budistai šios šventės metu lankosi šventyklose ir aukoja aukas. Šventės metu tris kartus apeinamas vienuolynas, taip pagerbiant Tris Brangenybes: Budą, Dharmą, Sanghą. Šventės dieną draudžiama dirbti lauko darbus, tokiu būdu stengiantis nepakenkti net ir mažiausioms gyvoms būtybėms. Vesak metu įprasta apiplauti pasaldintu vandeniu ar silpnu arbatžolių tirpalu Budos statulas, vėliau apiberiant jas gėlių žiedais. Lamų budizmo pasekėjai šią dieną stengiasi nevalgyti mėsos, pasninkauja arba laikosi tylėjimo įžadų, taip išreikšdami griežto susilaikymo tradiciją.
Tailande šios šventės metu rengiamas festivalis Visakha Puja. Anksti atsikėlę Tailando gyventojai ruošia maistą ir saldumynus vienuoliams, vėliau pėsčiomis keliauja iki artimiausios šventyklos ir visą dieną praleidžia įvairiuose religiniuose renginiuose.
Beveik 19-ka milijonų Šri Lankos gyventojų yra budistai. Pagal tradiciją dvi dienas vykstančios Vesak šventės metu šioje saloje uždegami popieriniai žibintai ir aliejinės lempelės, ir ši atogrąžų sala trumpam virsta mirgančia pasakų šalimi.